Gimdžiusių moterų informuotumas apie dubens dugno raumenis stiprinančius pratimus ir jų veiksmingumas siekiant išvengti šlapimo nelaikymo nėštumo laikotarpiu ir po gimdymo

  • Miglė Viliušytė LSMU MA Medicinos fakultetas
  • Viktorija Vičiulytė LSMU MA Medicinos fakultetas
  • Eglė Bartusevičienė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinika
  • Eglė Savukynė LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinika
Reikšminiai žodžiai: Akušerinė priežiūra, Šlapimo nelaikymas nėštumo metu ir po gimdymo, Dubens dugno raumenų silpnumas

Santrauka

Tyrimo tikslas. Įvertinti gimdžiusių moterų informuotumą apie Kėgelio pratimus ir jų efektyvumą siekiant išvengti šlapimo nelaikymo nėštumo metu ir po gimdymo.

Tyrimo metodai. Atliktas anoniminis anketinis tyrimas socialiniuose tinkluose. Dalyvauti apklausoje buvo kviečiamos visos lietuviškai kalbančios gimdžiusios moterys. Tyrime iš viso dalyvavo 295 moterys. Statistinė duomenų analizė atlikta naudojantis „SPSS” 29.0.2.0 versija. Duomenų skirtumai laikyti statistiškai reikšmingais, kai p < 0,05.

Rezultatai. Šlapimo nelaikymas nėštumo metu ir po gimdymo pasireiškė 48,1 proc. moterų. Kėgelio pratimus atliko tik 29,8 proc. moterų, tačiau jų atlikimas nebuvo statistiškai reikšmingas šlapimo nelaikymo prevencijai. 50,7 proc. moterų, kurios neatliko Kėgelio pratimų nėštumo metu, apie juos nebuvo informuotos, o net 61,4 proc. moterų, kurios atliko Kėgelio pratimus, apie juos sužinojo ne iš medicinos personalo, o iš rašytinių šaltinių, interneto, pažįstamų žmonių.

Išvados. Moterys yra nepakankamai informuojamos apie Kėgelio pratimus šlapimo nelaikymo prevencijai. Pacienčių mokymas, kaip efektyviai atlikti Kėgelio pratimus, ir motyvavimas juos atlikti yra svarbūs veiksniai, siekiant išvengti šlapimo nelaikymo nėštumo metu ir po gimdymo.

Publikuotas
2024-09-27